iPhone Kulaklık Modunda Kaldı, Ne Yapmalıyım? (Bütün Telefonlar İçin Geçerlidir)

►Kulaklığı birkaç kez takıp çıkarın:

Tam bir Türk yöntemi diyebileceğimiz “Çıkar tak yap, bakalım” deneyebileceğiniz ilk yöntem. iOS ilginç çalışan bir mobil işletim sistemi; kulaklığınızı çıkardığınızı algılamama ihtimali düşük te olsa var. Birkaç kez kulaklık veya hoparlörü tak çıkar yapmayı deneyin. İşe yaramadıysa sonraki adıma geçin.

►Cihazınızı yeniden başlatın:

iOS cihazlarda birçok sorun yeniden başlatmayla çözülebiliyor. Apple’ın yardımcı sayfalarında da bahsetmesine rağmen çoğu kullanıcının tebessümle karşıladığı cihazı tekrar başlatıp deneme işe yarayabilir. Cihazı yeniden başlatmak ses çıkış ayarlarını da yenileyeceğinden denemeye değer.

►Kulaklık girişini temizleyin:

3.5mm kulaklık girişinde biriken bir toz, su kalıntısı vs de soruna sebebiyet verebiliyor. El fenerini alıp kulaklık jakının içerisine dikkatlice bakıp kürdan yardımıyla titiz bir şekilde temizleyin ve bu hareketi birkaç kez üşenmeden yapın. Bu da işe yaramadıysa sonraki adıma geçin.

►iOS'u güncelleyin veya geri yükleyin:

iOS cihazınız jailbreak’li ise dikkat etmeden yüklediğiniz bir tweak sistem dosyalarına zarar vermiş olabilir. Cihazı DFU moda alıp kurtarma veya güncellemeyi deneyin. Bu işlem uzun sürecek ancak neticede modifiye edilmiş sistem dosyaları yerini orijinal sistem dosyalarına bırakacak. Diğer deyişle cihaızınız satın aldığınız ilk haline geri dönecek.

►Apple Destek ile iletişime geçin:

Tüm bunlar işe yaramadıysa geriye tek bir şey kalıyor; Apple Destek. İster Twitter üzerinden isterseniz de web tarayıcınızdan destek ekibine derdinizi anlattığınızda cihazınızın kulaklık modunda kalmasının donanımsal mı yazılımsal mı olduğu ortaya çıkacak, işin ehli kişilerin önerileriyle sorununuzu çözeceksiniz. Uzaktan yardım da kar etmediyse uygun bir vaktinizde bulunduğunuz şehirdeki Apple yetkili servis sağlayıcılardan birini ziyaret edeceksiniz.
 

iPhone, kulaklık, modunda, kaldı, ne yapmalıyım, kulak takılı olmadığı halde, kulaklık takılı olmadığı halde takılı gözüküyor, iphone kulaklık modundan çıkarma

Etiketler: ,,

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.